Devekuşu Yumurta Kabuğu Nasıl Oyulur?

0
3156

Devekuşu Yumurtasını boşaltma

 1. Yumurtanın üzerinde delik açmak istediğiniz yere bir işaret koyunuz.
 2. 115 numara Dremel yüksek devirli kesme ucunu kullanarak devekuşu yumurtasına bir delik açınız. Devekuşu yumurtası çok sert olduğundan matkap ucunun köşesini delik açmak için kullanarak ucu bir açıdan tutunuz.
 3. Basketbol topu iğnesini bisiklet lastiği ayak pompasının ucuna takıp küçük bir havluyu lavabonuzun yanında bulunan tezgahın üzerindeki motosiklet pompasının altına yerleştiriniz.
 4. Basketbol topu iğnesini yumurtanın üzerinde açtığını deliğe sokunuz.
 5. Devekuşu yumurtasını lavabonun içine tutmak için bir elinizi kullanırken diğer bir elinizle de ayak pompasını pompalayınız. Pompadan gelen hava kuvveti yumurtanın içindeki sıvının delikten akmasını sağlayacaktır. Yumurta büyük bir kısmını kabuğun içinden çıkarmak için yaklaşık altı kere pompalayınız.
 6. Lavabo musluğundan gelen ılık suyu bir huni yardımıyla yumurtanın içine akıtınız. Bu işlem kabuğun içinde kalma ihtimali olan yumurta sıvısını boşaltacaktır. Gerekli olması halinde işlemi tekrarlayınız. Su biraz bulanık ise yumurtayı tekrar doldurunuz ve yumurtadan koku gelmesini önlemek için biraz çamaşır suyu kullanınız.
 7. Mümkün mertebe suyu çıkarmak için yumurtayı iyice sallayınız. Üst yüzeyi alta gelecek yumurtayı bulaşıklığa yerleştirip iyice korumasını sağlayınız.
Yumurta oyma sanatı

Yumurtanın üzerini çizme ve yumurtayı oyma

 1. Plastik bant yardımıyla yumurtayı iki eşit bölüme ayırınız. Tasarımınızı Devekuşu yumurtasının üzerine çiziniz. Eşit olduğundan emin olmak için plastik bantları ölçünüz.
 2. Tasarımınızı yapmak için plastik bantların olduğu bölüm içerisine çizgiler çizin.
 3. Örgü ya da kabartmalı tasarımları uygulamak istediğiniz alanlara maskeleme bandı veya Quilter’s bandını yapıştırınız.
 4. Tungsten (volfram) karbürü çelik uçlu yüksek devirli matkabı kullanarak devekuşu yumurtasının tabakalarını çıkarınız.
 5. Çeşitli elmas matkap uçlarını ve dişçilikte kullanılan yeşil-beyaz uçları kullanarak yumurtanızdaki tasarımı bitiriniz. Buna ek olarak birçok tasarımı bitirmek için tek kenarlı jilet bıçağı (ustura ağzı), oyma bıçağı ve ağaç oymacılığında kullanılan zımpara kağıdı kullanabilirsiniz.
 6. Parçalanmış yumurta zarı varsa oyulan yumurtayı çamaşır suyu ile sudan oluşan solüsyona daldırınız.
 7. Devekuşu yumurtasını su ve karbonat (sodyum bikarbonat/karbonat) solüsyonuna daldırarak çamaşır suyunun etkisini yok ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here